Alkalom nyílhat a tanárok közötti célzott csoportos beszélgetésekre. Hosszabb távon az is kvánatos lenne, hogy a diákok is megcsinálják a saját portfóliójukat, ami hozzájárulhat jobb megismerésükhöz.
2009. december 19., szombat
Szakértői adatbázis
Mire lenne igazán jó a Mahara? Ha olyan, jól kezelhető adatbázis jönne létre, amelyben megtalálnám a fórumokban és blogokban leírt tapasztalatokat. Ha például azt szeretném megkeresni, hogy az irodalom vagy a matematika oktatásához milyen eszközöket, milyen módszereket használtak kollégáim, akkor az "irodalom" vagy a "matematika" cím alatt kereshetnék. Ezután az "óraterv", "óravázlat", "projekt", "projektleírás", "eszközök", "videónapló"stb. címek segítségével szűkíthetném a keresést. Természetesen az adatbázis ennél sokkal szélesebb is lehet, lásd például: http://www.tenegen.eu/tmoodle/file.php/5/portfolio.pdf
2009. december 18., péntek
A blogokban óriási tudástárház gyűlt fel: történetek, alkalmazások, vélemények, didaktikai ötletek, reflexiók. A Maharában gyűlnek az oldalak. Fordulóponthoz érkezhetünk: a Mahara alkalmat nyújthat ahhoz, hogy ezt a tudást valódi interaktív hálózattá szervezzük. Egy ilyen hálózatban a tapasztalatcsere új dimenziói nyílhatnak meg: a szöveges, képi és hangos tárolás, a felcímkézés, a keresés, a közvetlen tapasztalatcsere, a közvetlen rákérdezések lehetősége. Nagy izgalommal várom az önszerveződő hálózat kialakulását.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)